Wymiana oleju

Categories:Serwis

Każdy użytkownik samochodu, prędzej czy później, stanie przed koniecznością wymiany oleju. W zależności od swoich umiejętności i wolnego czasu może samodzielnie zdecydować się na wykonanie tej czynności lub zlecić prace fachowcowi. Wymiana oleju w samochodzie to nie jest czynność, która u mechanika kosztuje dużo. Co więcej – wielu z nich oferuje wykonanie tej usługi za darmo, w przypadku zakupu u nich oleju. Warto skorzystać z takiej oferty jeśli nie dysponuje się wolnym czasem i odpowiednimi umiejętnościami.

Wypadek

Kolizja drogowa lub wypadek samochodowy to niemiły incydent dla wszystkich uczestników takiego zdarzenia. Konieczność naprawy samochodu powoduje, że nie da się o takim zdarzeniu zapomnieć szybko. W zdecydowanie lepszej sytuacji są osoby nie będące sprawcami kolizji. Mogą oni liczyć na bezpłatną naprawę swojego auta w autoryzowanym serwisie lub zwrot kosztów takiej naprawy.
Koszty w tym przypadku ponosi ubezpieczyciel. Z kolei sprawcy wypadku nie dość, że tracą wszelkie zniżki, które posiadali w ramach ubezpieczenia, to muszą wszelkie koszty ponieść z własnej kieszeni. Nie dotyczy to tych właścicieli, którzy mieli – oprócz obowiązkowego ubezpieczenia, wykupione autocasco.